środa, 27 października 2010

lAbiRynT 2010 IV

Po stronie niemieckiej także działo się sporo. We frankfurckim ratuszu pokazana została wystawa "Wariacje (na temat Okna w Labiryncie)", której autorami jest sześcioro Czechów (Vitězslav Krejči, Petr Moško, Rudolf Němeček, Pavel Rejtar, Vladimir Skalický i Michaela Stejskalová). Kuratorem tej bardzo ciekawej i urozmaiconej ekspozycji jest Rudolf Němeček, a temat pochodzi od Jerzego Olka.

Prawie po sąsiedzku w budynku ratusza powieszona została wystawa prac studenckich z obszaru komunikacji medialnej, zatytułowana "Doświadczanie obrazu". 16 autorów pokazuje swoje opracowania, które można zaliczyć przede wszystkim do infografik.
W budynku biblioteki uniwersytetu Viadrina zobaczyć można realizację "Wypożyczalnia" autorstwa siedmiorga dwudziestokilkulatków. Ich wiek jest w tym przypadku ważny, gdyż spróbowali zmierzyć się artystycznie z tym fragmentem rzeczywistości, który wywarł wielki wpływ na proces kształtowania ich osobowości - czyli fenomenem pod nazwą "magnetowid VHS". Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych technologia ta upowszechniła się w naszym kraju i odgrywała znaczącą rolę w życiu społecznym. Ekspozycja jest nieco "wszystkoistyczna", ale niewątpliwie warta zobaczenia.

CDN...

2 komentarze: