poniedziałek, 6 grudnia 2010

Do zobaczenia w Suwałkach, czyli Woś i spółka

Tytuł posta, w zestawieniu z poprzednimi zawierającymi to hasło, może nieco przewrotny, ale rzecz jest ewidentnie z gatunku rzadko spotykanych. Otóż w Suwałkach można obecnie obejrzeć miniwystawę dzieł stworzonych przez wszystkich bez wyjątku członków pewnej niezwykle fotograficznej rodziny. Okazją do zaprezentowania tego materiału było otwarcie nowej galerii handlowej (Suwałki Plaza), przy okazji którego w jednym z pomieszczeń zgromadzono i pokazano publicznie prace w sumie 39 twórców.

Rodzina, o której mowa, to Ewa i Stanisław oraz Adelina i Mateusz Wosiowie. Staszek zdradził mi w pewnej konfidencji, że najtrudniej było przekonać do tego przedsięwzięcia Ewę, bo z dziećmi nie było większego stresu. Co do tych ostatnich - koledzy utrzymujący bardziej ożywiony kontakt z Suwałkami (Tomek Michałowski, Grzegorz Jarmocewicz) sygnalizowali mi już kilka miesięcy temu, że ojcu rosną godni następcy. Teza ta znalazła niedawno bardzo poważne potwierdzenie w postaci III nagrody Mateusza na tegorocznym KSFA w Żarach oraz kwalifikacji na wystawę pracy Adelinki. Patrząc na poniższe zdjęcia wręcz nie mogę się oprzeć wrażeniu, że praca utytułowanego Taty jest najmniej ciekawa ;-)

Bardzo gratuluję wszystkim zaangażowanym i obiecuję na poważnie przyjrzeć się pracom młodych Wosiów gdy tylko Staszek zrealizuje daną mi kilkanaście tygodni temu (!) obietnicę nagrania wersji elektronicznych na płytkę i podesłania.

Ewa Woś
Stanisław J. Woś
Adelina Woś
Mateusz Woś

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz