niedziela, 16 czerwca 2013

Fotofestiwal 2013 - Rafał Milach - Black Sea of Concrete

Galeria Punctum, znajdująca się na terenie Łódź Art Center - niestety odległa od tegorocznego Centrum Festiwalowego, co niekorzystnie wpływa na frekwencję - prezentuje wystawę Rafała Milacha dokumentującą Ukrainę w kilka lat po pomarańczowej rewolucji. Nadmorskie kurorty zostały mocno nadwerężone przez bieg historii, a ludzie wydają się być w niewłaściwym miejscu i czasie. Znakomita fotografia, choć pokazana w dość kontrowersyjny sposób - częściowo w bogato złoconych ramach.


The Punctum Gallery, located in Lodz Art Center - unfortunately quite far from this year's Festival Centre, which negatively affects the visitors' count - shows an exhibition by Rafal Milach, documenting Ukraine a few years after the Orange Revolution. Seaside resorts have been massively strained by the course of history, and people seem to be in the wrong place and time. Outstanding photography, but shown in somewhat controversial manner - in richly gilded frames.

3 komentarze:

  1. A ja wczoraj zobaczyłem tę wystawę. Naprawdę uważasz, że to dobra fotografia? Byłem mocno zaskoczony, in minus...

    OdpowiedzUsuń
  2. Aaabsolutnie poważnie jestem pozytywnego zdania o fotografii. Większość zarzutów, z jakimi spotkałem się wobec tej konkretnej prezentacji, sprowadzała się do określenia "odgrzewany kotlet". Ja widziałem ją w oryginale po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem, zwłaszcza że reprodukcje w albumie nie wyszły tak dobrze. Natomiast nie kupuję sposobu, w jaki te zdjęcia są podane - wygląda po trosze jakby ktoś wstydził się dokumentu i chciał koniecznie wejść do świata sztuki - co (foto)dokumentowi jest absolutnie niepotrzebne. Podczas zeszłorocznego fotofestiwalu wisiała w tej samej przestrzeni wystawa Tomka Lazara, oprawiona i powieszona "całkiem po prostu" - i ta prostota była wielkim pozytywem tamtej prezentacji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że te ramy i to co w nich powieszono, to taki współczesny Biedermaier ;)

    OdpowiedzUsuń