czwartek, 7 listopada 2013

[Aktualizacja] Samotność miejsc - zaproszenie na wystawę

Galeria "Punkty widzenia" w Gorzowie Wielkopolskim (do spółki z autorem oczywiście) zaprasza na wernisaż wystawy Sławomira Tobisa "Samotność miejsc" w piątek, 8 listopada 2013 roku, o godzinie 18.

Od siebie dodam, że "Samotnośc miejsc" to typowy work in progress, którego oficjalna premiera następuje właśnie w Gorzowie. Mniej więcej połowa materiału została przedpremierowo zaprezentowana w Wysogotowie pod Poznaniem 14 marca bieżącego roku, w cyklu "Mariaż Sztuki z Biznesem", realizowanym przez Stowarzyszenie Metal Merge.

Dziś o godzinie 17.15 na antenie Polskiego Radia Zachód będę rozmawiał na temat wystawy - zapraszam wszystkich, którzy odbierają tę rozgłośnię. Jutro natomiast, około 17.30, także o wystawie i przyległościach będziemy rozmawiać w TVP Info w gronie, w którym znajdzie się między innymi kurator galerii, Sławomir Jach.

Galeria znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, w bardzo interesującej przestrzeni, będącej przykładem udanej adaptacji wybudowanego jeszcze przez Niemców budynku koszarowego na cele zupełnie nie militarne... :-)


[Aktualizacja]
Rozmowa, którą w Radiu Zachód przeprowadził ze mną red. Andrzej Pierzchała, jest dostępna tutaj. Nawiasem mówiąc należy mu się duże uznanie za pracę włożoną w przygotowanie się do audycji, której jedynie niewielką część w samej rozmowie słychać. To "stara szkoła", takich dziennikarzy radiowych nie ma już dzisiaj wielu - także rozmowa poza anteną była bardzo interesująca. Natomiast TVP Gorzów materiał zarejestruje i wyemituje w późniejszym terminie na swojej antenie, ze względu na logistyczną niemożliwość realizacji wejścia na żywo o zaplanowanej godzinie.

5 komentarzy:

 1. gratuluję Slawku

  OdpowiedzUsuń
 2. Normalnie radiowiec zawodowiec, gratuluję :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero dziś odebrałam zaproszenie,więc z pewnym opóźnieniem gratuluję. Chyba niektóre foty z tej wystawy widziałam wcześniej jako "człowiek z okolic". Również gratuluję wywiadu- wielce kompetentne i składne wypowiedzi.Dla przeprowadzającego wywiad taki rozmówca,to SKARB.Pozdrawiam serdecznie Jana T

  OdpowiedzUsuń
 4. Radio Zachód niedawno wyemitowało rozmowę z Marianem Łazarskim i też chciało sie słuchać. Szkoda tylko że do Gorzowa drogi kawałek, ale nie widaomo gdzie nas jeszcze oczy i nogi poniosą.

  OdpowiedzUsuń