piątek, 17 stycznia 2014

"W kręgu fotografii" - zaproszenie na spotkanie

24 stycznia o godzinie 18 zaczynamy w Klubie Krąg, mieszczącym się w Poznaniu przy ulicy Dmowskiego 37, cykl wystaw i spotkań autorskich zatytułowany "W kręgu fotografii". Kolejne spotkania są zaplanowane w mniej więcej miesięcznych odstępach i składać się będą z dwóch części: wernisażu wystawy oraz moderowanego spotkania autorskiego, związanego tematycznie z ekspozycją. Jest to niewątpliwie ciekawa inicjatywa, zwłaszcza że dyskurs na temat fotografii i jej "społecznego użycia" praktycznie nie istnieje w przestrzeni publicznej Poznania.

Pierwsze spotkanie odbędzie się pod tytułem "Miasto a fotografia", zaproszonym fotografem jest młody poznański dokumentalista Adrian Wykrota, a rolę moderatora będę pełnił ja. Serdecznie zapraszam, w imieniu klubu oraz swoim, wszystkich zainteresowanych bardzo pojemnymi i wielowymiarowymi kategoriami relacji między miastem, osobą oraz fotografią - do przybycia i wzięcia udziału w spotkaniu oraz dyskusji.

Myślimy nad niespodziankami :-)

Adrian Wykrota - Miasto osobiste

3 komentarze:

 1. Ciekawie, z chęcia pojawię się.
  Ale twierdzenie, że spotkań podobnych nie ma w Poznaniu jest nie w porządku, bo sam autorze byłeś przecież gościem spotkania podobnego w FKDT w zeszłym roku, mam rację? :-) Spotykamy się co miesiąc od lipca 2012 i za każdym niemal razem gościmy ciekawych autorów i ich zdjęcia dyskutując sporo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, masz niewątpliwą rację :-), ale zwróć uwagę na hasło "publiczny/publiczna". FKDT jest inicjatywą bardzo cenną i ze wszech miar godną poparcia, ale jednak adresowaną do ludzi zainteresowanych fotografią, natomiast "W kręgu fotografii" ma w zamierzeniu gromadzić szerokie grono ludzi niekoniecznie skoncentrowanych na medium. Jak to się uda - zobaczymy. W każdym razie byłbym wdzięczny za rozpropagowanie także w Twoim - nomen omen - kręgu... :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. na kręgach się nie znam, marudząc - ostatnio jakieś czuję nadto wyraźnie prawdopodobnie od jazdy rowerem ze sprzętem fotograficznym na plecach ;-) ale wspomnę to tu i ówdzie z przyjemnością o spotkaniu. Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń